„Viešpats kuria viską savo malone...“ (įrašas, galerija)

Rugsėjo 12 d. Vilniaus evangelinėje bažnyčioje įvyko dainininkės (mecosopranas), tarptautinių konkursų laureatės Juditos Leitaitės ir pianistės Marianos Slobodeniouk koncertas „Muzika sielai“, kurio metu skambėjo ir menininkių liudijimai. Vakarą vedė Vilniaus evangelinės bažnyčios šlovinimo tarnystės vadovė Rita Brazaitienė.

Judita Leitaitė pasakojo, kaip prieš trisdešimt metų Palangoje Dievas suvedė ją su Mariana Slobodeniouk: „Mane, poilsiaujančią Palangoje, aplankė Mariana. Jos pirmieji žodžiai buvo „Dievas gyvas!“, o aš savęs klausiau: „Kas gi čia dabar bus?..“, – pasakojo Judita. Taip prasidėjusi graži dviejų talentingų moterų draugystė ir bendradarbiavimas davė vaisių – 1991 m. balandžio mėnesį jos tapo Suomijos pianistų ir vokalistų tarptautinio konkurso laureatėmis.

Koncerto metu Judita Leitaitė atliko įvairaus žanro kūrinius. Su skausmu balse ir širdyje prisiminė kompozitorių Anatolijų Šenderovą, kurio žemiškojo kelionė baigėsi šių metų kovo mėn., ir atliko jo kūrinį Senojo Testamento tema „Sulamitos giesmės“.

Pianistė Mariana Slobodeniouk gimė Maskvoje muzikantų šeimoje. Būdama trylikos metų pajuto Viešpaties prisilietimą ir klausydamasi F. Listo kūrinio „Preliudai“, suprato, kad pamilo Visagalį. J. Leitaitės ir R. Dikevičienės į lietuvių kalbą išverstame pianistės Marianos Slobodeniouk liudijime „Dievo kvietimas“ rašoma: „Tai buvo pirmasis Šventosios Dvasios prisilietimas – švelnus, nepamirštamas, sklidimas meilės. <...>. Manyje skambėjo tikėjimo styga: Tikėjimas laiduoja mums tai, ko viliamės, įrodo tikrovę, kurios nematome (Laiškas hebrajams, 11 skyrius). Kaip nuostabus, neaprėpiamas apreiškimas iš dangaus atėjo tai, ko širdis visada laukė, – meilė! Tinkamoje vietoje, tinkamu laiku aš sutikau tinkamus žmones. Jie įtikino mane, kad Viešpats tikrai gyvas, kad Jis yra Guodėjas, Padėjėjas, Patarėjas – Šventoji Dvasia! Taip prasidėjo naujas laikas. Štai aš visa darau nauja! Štai aš stoviu prie durų ir beldžiu: jei kas išgirs mano balsą ir atvers duris, aš pas jį užeisiu ir vakarieniausiu su juo, o jis su manimi (Apreiškimas Jonui 21 ir 3 skyrius).“

Dvidešimt trejus metus Suomijoje gyvenanti pianistė taip pat pasakojo, kaip Dievas vedė ją per įvairius išbandymus ir jos gyvenime darė įvairius protu nesuvokiamus stebuklus. Didžiausias stebuklas buvo tai, kad Dievas ją išmokė groti.

Buvo gera klausytis dviejų nuostabių, Dievo paliestų moterų liudijimų, klausytis jų atliekamų kūrinių ir galvoti apie tai, kaip svarbu „neužkasti“ Dievo duotų talentų, bet išnaudoti juos Viešpaties šlovei pasitarnaujant tiems, kurie yra šalia mūsų.

 

***

Rugsėjo 8 d. Kaune koncertavo solistė Judita Leitaitė, smuikininkė Paulina Daukšytė  ir pianistė Mariana Slobodeniouk. Šio koncerto labai laukiau. Laukiau net kelerius metus – nuo tada, kai Judita Leitaitė nuostabiai patarnavo Vilniuje vykusioje Lietuvos evangelinių bažnyčių moterų konferencijoje. Vėliau matydavo ją koncertuojančią per TV, ji dalyvavo ir kompozitoriui Gintautui Abariui atminti skirtame koncerte. Atmintin įstrigo J. Leitaitės liudijimas, kaip pats jau sirgdamas maestro internetu guodė J. Leitaitę traumuotą po avarijos ir operacijų... Tad sužinojusi, kad Judita Leitaitė koncertuos ir Kauno bažnyčioje – labai šio koncerto laukiau. Laukiau, nes smagu ir vėl pamatyti Juditą, su kuria drauge mokėmės Kauno 21-oje vidurinėje mokykloje. Prisimenu ją dar mažą, bet labai artistišką mergaitę.

Koncerte pasirodė ne tik pati dainininkė, bet ir jos duktė smuikininkė Paulina Daukšytė bei pianistė Mariana Slobodeniouk, su kuria dainininkė J. Leitaitė draugauja jau per 30 metų, ir per kurią ji atėjo pas Jėzų. Apie tai draugės liudijo ir koncerto metu.

Visos skambėjusios dainos man buvo kaip gydantis aliejus ant žaizdos. Skambėjo ir tango melodijos. Ypač sujaudino senovinės giesmės apie Mariją. O koncerto pabaigoje skambėjo ir giesmė mūsų gelbėtojui Jėzui Kristui.

Nors šįkart pasiklausyti koncerto atvyko ne tiek jau daug žmonių, visi buvusieji buvome nepaprastai palaiminti. Dėkoju muzikantėms ir Dievui už šį nuostabų renginį.

 

Violeta

 

 

Bendrinti: