Titulinis / Tikėjimas ir mokinystė / Bažnyčia, visuomenė ir kultūra

„Dabar mano akys mato tave“: baimė ir nenutrūkstanti šventųjų bendrystė

Dar prieš metus žurnalo „Gyvieji šaltiniai“ redakcija svarstė, ar į pirmąjį metų numerį įdėti Uhano (Kinija) krikščionių maldą dėl koronaviruso aukų. Maldos neįdėjome. Atrodė, jog šis virusas praeis greitai ir be didesnių pėdsakų. Dabar atrodo kitaip.

Ruošiama knyga apie Holokaustą

Šiemet, minint Holokausto 80-metį, į lietuvių kalbą esame išvertę vokiečių pastoriaus Jobst Bittner knygą „Tylos uždanga“. Tai labai autentiška knyga, nes autoriaus tėvas buvo nacių karininkas, o po karo ilgus metus jų namus dengė „tylos uždanga“.

Dievas ir mokslo spragos

Richardas Dawkinsas, kaip gerai žinoma, neįsivaizduoja jokios racionalios priežasties, kodėl reikėtų tikėti Dievu ar apskritai jungtis prie kurios nors religijos. Naujųjų ateistų flagmanas reguliariai kaltina krikščionis neprotingumu, o knygoje „Dievo iliuzija“ jis ypač paniekina krikščionis mokslininkus, tikinčius „baltųjų dėmių“ Dievu: „Suradus kokią nors spragą būtinai teigiama, kad ją paaiškinti galima tik Dievo buvimu“.

„Atgimimo vaikai“ pristato Sausio 13-osios minėjimui skirtą muzikinį vaizdo klipą

Šiemet, Lietuvai minint 30-ąsias tragiškų sausio 13-osios įvykių metines, projektas „Atgimimo vaikai“ pristato muzikinį vaizdo klipą „Pažadinki mus“. Laisvės gynėjų dienai skirtą giesmę atlieka Gabrielė Gvazdikaitė, Kauno krikščioniškasis kamerinis choras „Geroji Naujiena“ (dirigentas Nerijus Šatinskas) ir „Prabudimo orkestro“ muzikantai.

Dovana chorinės muzikos mylėtojams

Nors pandemija ir ją lydintys suvaržymai gerokai apribojo meno kolektyvų veiklą bei kultūrines iniciatyvas, kviečiame pasidžiaugti metų sandūroje dienos šviesą išvydusia kompaktine plokštele ir chorinės muzikos natų rinkiniu „Muzika Reformacijai“.

„Betliejaus stebuklas”

Nors niekas tiksliai nežino kada yra tikrasis Jėzaus Kristaus gimtadienis, bet tie, kurie gimė iš Dievo – žino, kad tai yra toji diena, kuomet jie pasikvietė Jėzų į savo širdį ir į savo gyvenimą.