Titulinis / Tikėjimas ir mokinystė / Bažnyčia, visuomenė ir kultūra

Ruošiama knyga apie Holokaustą

Šiemet, minint Holokausto 80-metį, į lietuvių kalbą esame išvertę vokiečių pastoriaus Jobst Bittner knygą „Tylos uždanga“. Tai labai autentiška knyga, nes autoriaus tėvas buvo nacių karininkas, o po karo ilgus metus jų namus dengė „tylos uždanga“.

Dievas ir mokslo spragos

Richardas Dawkinsas, kaip gerai žinoma, neįsivaizduoja jokios racionalios priežasties, kodėl reikėtų tikėti Dievu ar apskritai jungtis prie kurios nors religijos. Naujųjų ateistų flagmanas reguliariai kaltina krikščionis neprotingumu, o knygoje „Dievo iliuzija“ jis ypač paniekina krikščionis mokslininkus, tikinčius „baltųjų dėmių“ Dievu: „Suradus kokią nors spragą būtinai teigiama, kad ją paaiškinti galima tik Dievo buvimu“.

„Atgimimo vaikai“ pristato Sausio 13-osios minėjimui skirtą muzikinį vaizdo klipą

Šiemet, Lietuvai minint 30-ąsias tragiškų sausio 13-osios įvykių metines, projektas „Atgimimo vaikai“ pristato muzikinį vaizdo klipą „Pažadinki mus“. Laisvės gynėjų dienai skirtą giesmę atlieka Gabrielė Gvazdikaitė, Kauno krikščioniškasis kamerinis choras „Geroji Naujiena“ (dirigentas Nerijus Šatinskas) ir „Prabudimo orkestro“ muzikantai.

Dovana chorinės muzikos mylėtojams

Nors pandemija ir ją lydintys suvaržymai gerokai apribojo meno kolektyvų veiklą bei kultūrines iniciatyvas, kviečiame pasidžiaugti metų sandūroje dienos šviesą išvydusia kompaktine plokštele ir chorinės muzikos natų rinkiniu „Muzika Reformacijai“.

„Betliejaus stebuklas”

Nors niekas tiksliai nežino kada yra tikrasis Jėzaus Kristaus gimtadienis, bet tie, kurie gimė iš Dievo – žino, kad tai yra toji diena, kuomet jie pasikvietė Jėzų į savo širdį ir į savo gyvenimą.

Protestantiška bažnytinė žiniasklaida Lietuvoje

Šiemet minint Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį radijas XFM pristato pasakojimų apie krikščioniškos – katalikiškos, protestantiškos – bei bažnytinės žiniasklaidos pradžią Lietuvoje ciklą.

Laidojimas žemėje – pasenusi tradicija?

Paskutiniaisiais dešimtmečiais mūsų visuomenė keičiasi ir šiuo klausimu. Gedėjimo ritualai, pavyzdžiui, budėjimas prie karsto, palaiminimas, pašarvojimas, laidotuvės ar gedulingi pietūs, gyvavę ilgą kultūrinį laikotarpį, palengva kinta.

Baltarusijos baptistų sąjungos pirmininkas: pirminis mūsų atsakas yra malda

XFM radijo laidoje „Apie dangų ir žemę“ telefonu kalbintas Baltarusijos evangelikų krikščionių baptistų sąjungos pirmininkas, Minsko teologijos seminarijos rektorius, vyskupas LEONIDAS IVANOVIČIUS MICHOVIČIUS. Pokalbio metu buvo aptarta ypatinga šių dienų situacija Baltarusijoje ir kokį vaidmenį atlieka evangelinės bažnyčios.

Trumpa misija į Filipinus ir koronaviruso sugriauti planai

2020 metų pavasarį, kovo 6–14 dienomis, misionierės Sue Yager kvietimu 11-os tikinčių savanorių komanda iš Lietuvos ketvirtą kartą vyko į Filipinus, kur planavo patarnauti vargstančioms šeimoms. Kelionės tikslas – teikti medicininę pagalbą vargstantiems, atlikti nesudėtingus remonto darbus ir vesti edukacinius užsiėmimus lūšnyno vaikams. Apie kelionės iššūkius ir netikėtus įvykius, pakeitusius savanorių planus, kalbamės su šeimos gydytoja Laimute Puidokiene (61 m.), kuri į misijas Filipinuose vyko antrą kartą.