Titulinis / Tikėjimas ir mokinystė / Tikėjimas ir mokinystė

Tikroji Bažnyčia ir tikrieji krikščionys

Šią vasarą pasirodė pirmą kartą lietuvių kalba išleistas Belgiškasis išpažinimas (1561). Kaip dažniausiai ir būdinga reformatų konfesiniams raštams, šio išpažinimo autorius Gvidas de Bresas išskirtinai plačiai pristato mokymą apie Bažnyčią. Jam paskiriami net šeši skyriai (27–32), iš kurių ilgiausias 29-asis: „Tikrosios Bažnyčios požymiai“.

Kokia yra protestantizmo žinia?

Spalio 31-oji – Reformacijos diena. Šia proga kviečiame skaityti tekstą, parengtą pagal „Reasonable Faith Vilnius“ grupės ir „Apologetika.lt“ organizuojamo paskaitų ciklo apie tris didžiąsias krikščionių konfesijas pranešimą (2020-08-27, Vilnius, evangelikų reformatų bažnyčia).

Kristaus kryžius

Kodėl esu krikščionis? Todėl, kad esu įsitikinęs, jog krikščionybė yra tiesa, arba tiksliau: Jėzaus teiginiai apie save yra tiesa. Jis teigė esąs Dievo Sūnus, kuris kalba žmonėms su dievišku autoritetu.

Bažnyčia Kristaus akimis

Tai, kaip mes mąstome ir kokius jausmus puoselėjame bažnyčiai, parodo kiek mes tikrai pažįstame Kristaus širdį.
Kai pirmą kartą išgirdome Evangeliją, daugeliui iš mūsų galbūt nesąmoningai buvo pasakyta, jog Evangelija kalba apie mus: Jėzus atėjo ir mirė už tave, kad išgelbėtų tave iš tavo nuodėmių, jog tu galėtum keliauti į dangų.

Puoselėjant romumą pykčio amžiuje

Mes gyvename pykčio amžiuje: pyktis įsiplieskia viešose diskusijose, griauna šeimas, iškreipia net bažnyčios liudijimą pasauliui... Dar visai neseniai negebėjimas kontroliuoti savo pykčio buvo gan retas ir išskirtinis reiškinys, iš kurio galėjome tik pasijuokti...

Kaip man žinoti, ar aš esu išrinktas?

NATHAN W. BINGHAM: Aš esu Ligonier Ministries būstinėje su vyriausiuoju Ligonier leidybininku bei vienu iš mūsų dėstytojų dr. Burk Parsons. Dr. Parsons’ai, kaip man žinoti, ar aš esu išrinktas?
Dr. BURK PARSONS: Taigi, paprastas atsakymas į šį klausimą yra Tikėk Viešpačiu Jėzumi Kristumi ir būsi išgelbėtas.

Kai kalbame apie Dievą be religijos

Prieš 75 metus, 1945 04 09, buvo nacių pakartas D. Bonhoefferis.
D.Bonhoefferis (1906–1945) buvo vienas įtakingiausių 20 a. vokiečių evangelikų teologų. Dėl dalyvavimo Išpažįstančiosios bažnyčios (Bekennende Kirche) veikloje bei pasipriešinimo Hitleriui nacionalsocialistų buvo nubaustas uždraudžiant raštu ir žodžiu skleisti savo idėjas, o 1943 balandį suimtas.

Aštuonios pamokos koronaviruso grėsmės akivaizdoje

Šį rytą Neapolyje, trečiame pagal dydį Italijos mieste, buvo įvestas karantinas (straipsnis pasirodė kovo 11 d. – red. past.). Susibūrimai, įskaitant pamaldas, uždrausti. Vestuvės, laidotuvės ir krikštynos atšauktos. Visos mokyklos ir kino teatrai, muziejai ir sporto klubai – uždaryti.

5 neteisingi mitai apie pinigus

Jau kelerius metu esu finansų patarėjas bažnyčioje, tad teko susidurti su įvairiomis finansinėmis situacijomis. Pastebėjau, kad vieni žmonės finansinėms operacijoms skiria per mažai dėmesio, kiti per daug. Vieni planuoja biudžetą, taupo, kiti – ne. Vieni duoda dosniai, kiti – šykšti.