Ką patarčiau sau, jei man vėl būtų dvidešimt metų

      Tu nori pritapti, įsitvirtinti ir nori, kad tai matytų kiti.

Galvoji, kad gyvenimas pasiseks, jei dirbsi geidžiamą darbą dangoraižyje miesto centre. Tikiesi susirasti dievotą gyvenimo partnerį, apdovanotą humoro jausmu – tinkamą antraplanį aktorių kruopščiai sudėliotame plane. Dar būtų neblogai nemažas būrys draugų, kurie juokiasi iš tavo pokštų, pagiria, kad sulieknėjai, ir kviečia keliauti kartu – tiesiog tobulas gyvenimas!

Žinoma, darbas, sutuoktinis, draugai ir jų palankumas – visa tai suteikia saugumo jausmą. Tačiau jis, deja, trumpalaikis.

  1. Tu nori, kad tave pastebėtų

Jei rasi mylintį sutuoktinį ar dirbsi mėgstamą darbą, kažkur giliai širdyje vis tiek glūdės nepasitikėjimas savimi. Žmonių pripažinimas niekaip neužpildys tuštumos sieloje. Tačiau taip trokštamą vertės suvokimą gali suteikti tik absoliuti Kristaus meilė ir Jo palankumas, suvokimas, kad Jis tave priima.

Meldžiu, kad savo vertę rastum Dieve. Ieškok savo vertės Jame. Gyvenk toje pilnatvėje, kuria Jis trokšta tave palaiminti, būk laisvas nuo varginančio siekio savo vertę įrodinėti kitiems. Tavo gyvenimas paslėptas Dieve (Kol 3, 3–4).

Žinau, kad nori, jog pasaulis tave pamatytų ir įvertintų. Tačiau jei tuo gyvensi, būsi plėšomas į visas puses. Įkliūsi į apsimetinėjimo pinkles, vis bandydamas gyventi kaip „sėkmingas“, „malonus“ ar „pasišventęs krikščionis“.

  1. Kai žlunga planai

Tavęs dar tiek daug visko laukia – kažko tikiesi, tačiau kartu ir nerimauji. Kad būtų paprasčiau, bandai susikurti tam tikrą scenarijų. O gal tuo tiesiog bandai paramstyti savo svyruojančią savivertę?

Tos saugumo sienos, kuriomis bandai apsistatyti, bus sugriautos. Draugai paliks arba nuvils. Gali būti, kad universiteto diplomas neužtikrins darbo, į kurį dėjai tiek vilčių. Sutuoktinis, atitinkantis visus tavo keliamus reikalavimus, nejaus to, ką jauti tu. Dirbsi, bet tavęs nepaaukštins. Žvelgdama iš kelių dešimčių metų perspektyvos, galiu patikinti, kad tavo tobulas planas… žlugs.

Kai nusivilsi, įsikibk į Dievą ir suprasi, kad Jis yra vienintelė tikroji Tavo apsauga (Ps 91, 4). Jis yra tavo priebėga (Ps 32, 7) ir tavo Uola (1 Sam 2, 2). Išliek Jam savo širdį. Ir klausyk – klausyk, ką Jis kalba apie tave.

  1. Ką Jis kalba?

Savo vertę rasi Jo žodžiuose. Dievo žodis yra tiesa – išvysk save tokį, kokį mato Jis. Kristuje Jis tave mato nepeiktiną, nuostabų, vertingą. Kalbėk apie save taip, kaip Jis kalba Biblijoje – tave, savo mylimąjį, Jis pritraukia meilės raiščiais, net jei to nesi nusipelnęs (Oz 11, 4).

Kai prisėlina neramios mintys, patikrink jas pagal neklystantį Dievo žodį. Paklausk savęs: „Ką aš sau kalbu? Ar tai tikrai tiesa? Ar tai atitinka Dievo žodį?“ Išrauk melą, kuris verčia tave bijoti.

Kai jautiesi vienišas, atsimink, kad Jis pašaukė tave vardu ir kad tu esi Jo (Iz 43, 1). Kai užplūsta baimė, ramybę tegul teikia pažadas, kad Jis tau davė ne baimės, bet jėgos, meilės ir savitvardos dvasią (2 Tim 1, 7). Kai jautiesi bejėgis, nes negali visko padaryti, džiaukis, kad Jo stiprybė tampa tobula tavo silpnume (2 Kor 12, 9). Kai jautiesi netobulas ar nereikšmingas, pasikliauk pažadu, kad esi tobulas Kristuje (Kol 2, 9–10).

         Atrask pasitenkinimą Dieve

Šiais laikais, kai ramybę vis drumsčia socialiniai tinklai (o su jais – nesibaigiantys pripažinimo reikalavimai), ieškoti prasmės tampa vis sunkiau. Bet jei siela ras pasitenkinimą Dieve, tau nebereikės lyginti savo gyvenimo su tais įrašais, kuriuos matai socialiniuose tinkluose. Vykdyti Dievo valią bus kur kas svarbiau, nei sulaukti kuo daugiau vienadienių paspaudimų „patinka“.

Jei trokšti, kad Dievas būtų išaukštintas, tau nereikia girtis savo pasiekimais. Vienintelis tavo pasigyrimas bus Jėzus. Ieškok Jo artumo, nes Jo akivaizdoje yra džiaugsmo pilnatvė (Ps 16, 11). Žinok, kad labiausiai būsi patenkintas tada, kai tave pripažins ne pasaulis, bet Kristus.

Tik Jo akivaizdoje visada jausies saugus. Jei pasislėpsi Jame, nereikės apsimetinėti drąsiu. Galėsi būti neįtikėtinai pažeidžiamas. Galėsi Jam išlieti visą skausmą, atverti svajones, slaptas viltis ir pasitikėti, kad Jis padarys tavo gyvenime tai, kas tau geriausia. Viešpaties meilė, veikianti tavyje, išvys bet kokią baimę (1 Jn 4, 18).

  1. Tik Dievo laukia mano siela

Jei paprašytum pasimelsti už tave, stovintį prie nežinomybės slenksčio, nesimelsčiau dėl puikios karjeros. Nesimelsčiau, kad puikiai sutartum su savo vyru ar žmona, turėtum nuostabiai klusnius vaikus... Melsčiau, kad gyventum pagal Dovydo žodžius: Tik Dievo laukia mano siela, iš Jo ateina man išgelbėjimas. Tik Jis yra mano uola ir išgelbėjimas, mano tvirtovė – aš nesvyruosiu (Ps 62, 1–2).

Meldžiu, kad tu nesusvyruotum, net jei tavo gyvenimas būtų sudrebintas, nes Kristus yra tavo uola ir tavo tvirtovė. Meldžiu, kad tvirtai laikytumeisi, nes Jis jau džiūgauja dėl tavęs giedodamas (Sof 3, 17). Meldžiu, jog nusiramintum, užuot nuolat siekęs pasaulio pripažinimo, nes esi priimtinas, mylimas ir sutvertas iš naujo.

 

www.desiringgod.org

vertė Jurga Domarkaitė

 

Spausdinta laikraštyje „Ganytojas“, 2019 m. ruduo

 

Bendrinti: