Palaimintas, kuris pasitiki Viešpačiu

„Kas išmintingai tvarko reikalus, susilauks sėkmės, palaimintas, kuris pasitiki Viešpačiu”. Pat 16, 20

 

Išmintis yra tikroji žmogaus stiprybė. Jos vadovaujamas, jis geriausiai įvykdo savo būties tikslus.

Išmintingai tvarkyti gyvenimo reikalus – tai pats didžiausias malonumas, pats kilniausias žmogaus užsiėmimas. Taip elgdamasis jis atranda gėrį plačiausia prasme. Be išminties žmogus yra kaip laukinio asilo jauniklis, bėgiojantis šen bei ten, švaistantis jėgas, kurios galėtų būti našiai panaudotos.

Išmintis yra kompasas, kuriuo žmogus turi vadovautis gyvenimo dykynėje, kur nėra kelių. Be jo jis kaip paliktas laivas – vėjų ir bangų blaškomas. Tokiame pasaulyje kaip šis žmogus turi būti išmintingas arba neras nieko gero, bet bus išduotas nesuskaičiuojamai daugybei blogybių.

Keleivis skaudžiai susižeis kojas tarp gyvenimo erškėčių, jei atidžiai nežiūrės, kur jas statyti. Tas, kuris eina per dykynę, kurioje siautėja plėšikų gaujos, turi išmintingai tvarkyti reikalus, jei nori keliauti saugiai. Jei išlavinti Didžiojo Mokytojo mes eisime ten, kur Jis veda, rasime gera net šioje tamsioje buveinėje. Dangiškų vaisių galime pasiskinti ir šioje Edeno sodo pusėje, o rojaus giesmes galime giedoti ir žemės giraitėse.

Tačiau kur rasti išminties? Daugelis apie ją svajojo, tačiau jos neturėjo.

Kur mums jos gauti? Klausykimės Viešpaties balso, nes Jis atskleidė paslaptį, Jis apreiškė žmonių sūnums, kur slypi tikroji išmintis. Apie ją skaitome ir šiame tekste: „Palaimintas, kuris pasitiki Viešpačiu.”

Tikrasis būdas, kaip išmintingai tvarkyti reikalus, yra pasitikėti Viešpačiu. Tai patikimiausia priemonė pačiuose painiausiuose gyvenimo labirintuose – naudokis ja ir rasi amžinąją palaimą.

Tas, kuris pasitiki Viešpačiu, turi išminties diplomą, įteiktą įkvėpimo – jis laimingas dabar ir bus dar laimingesnis ten, aukštai.

 

/C. H. Spurgeon/

 

https://www.facebook.com/gyviejisaltiniai.lt

 

 

Bendrinti: