Raminanti kaip mėtų arbata – šiuolaikinės krikščioniškos muzikos atlikėja Karolina Mint

Garso įrašas: 

https://soundcloud.com/xfmlt/kulturos-horizontai-karolina-kieraite-2021-02-09?in=xfmlt/sets/kulturos-horizontai

XFM radijo bendradarbė Iveta Jonikaitė bendravo su jaunąja muzikante Karolina Kieraite, scenoje žinoma kaip Karolina Mint. Kai kurie klausytojai ją girdėjo žiūrėdami evangelizacinį Deboros Gvazdikaitės filmą „Gimęs antrą kartą“, kurio garso takeliui panaudota jos daina. Laidos metu muzikantė pasakojo apie savo kūrybinės kelionės pradžią, ypatumus ir svarbiausią projektą – leidžiamą albumą.

Baigusi mokyklą Karolina svajojo mokslus tęsti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tačiau dėl sveikatos problemų ši svajonės teko atsisakyti – tik nebuvo aišku, ar ilgam. Bemąstant, ką daryti toliau, mergina nusprendė studijuoti psichologiją, ir šias studijas pabaigė LCC universitete. Antrame kurse, kai pagal mainų programą išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, Karolina išgirdo apie organizuojamą dainų kavinę. Nors tuo metu dar neturėjo nė vienos baigtos savo kūrybos dainos, užsirašė į šį projektą. Tai būtent jis privertė imtis disciplinos ir pabaigti savo pirmąjį kūrinį, kuris, sulaukus daugybės padrąsinimo ir palankių atsiliepimų, tapo kertiniu žingsniu tolesnei kūrybos kelionei,. Grįžusi į Lietuvą  Karolina nemetė muzikos, jautėsi įkvėpta kurti ir augti šioje srityje: „Tai turėjo po truputėlį skleistis, visų pirmiausia reikėjo pripažinti, kaip Dievas gali panaudoti tai, ką Jis davė.“

Šiuo metu Karolina dirba prie didžiausio savo muzikinės kelionės projekto – rengia albumą „Praminti“, kuris bus išleistas jau 2021-ųjų rudenį. Pavadinimas kelia įvairias asociacijas – praminti galime naujus dalykus, kurie dar neturi vardo (t.y.pavadinti), taip pat, galime praminti naujus kelius, kai tuo tarpu kažkurie keliai jau yra praminti. Jame slypi ir žodis „mintis“, kurį galima įžvelgti ir merginos sceniniame varde Karolina Mint – ji minčių ir žodžių gyvenimui teikia ypatingą svarbą. Kita vertus, mint anglų kalba turi dar keletą reikšmių, bet populiariausia iš jų yra „mėta“, kuri be to yra ir mėgstamiausia jos šeimos arbatžolė. Ši yra ypatingai miela, nes ne sykį girdėjo, kad jos balsas ir dainos ramina, veikia kaip mėtų arbata.

Karolinos Mint muzikos žanrą galima apibūdinti kaip indie, nors pati atlikėja pripažįsta vis dar ieškanti savo kūrybos stiliaus. Sako grojanti tai, kas skamba viduje, o tam įtakos turi visa, kas vyksta jos vidiniame gyvenime. Tekstais atlikėja kviečia naujai pažvelgti į Biblijos naratyvus arba apskritai į santykį su Dievu. Kartais jie – labai poetiški, priverčiantys apmąstyti žodžių prasmę, kartais – atviri ir paprasti.

Daugiau apie Karoliną Mint galima sužinoti jos feisbuko ir instagramo profiliuose, muzikos galima pasiklausyti platformose Youtube, Spotify ir Soundcloud.

 

Karolinos naujausia giesmė https://soundcloud.com/karolinakieraite/kingdom-of-heaven