Naujasis Australijos ministras pirmininkas – krikščionis evangelikas

Naujasis Australijos ministras pirmininkas – bažnyčią lankantis krikščionis evangelikas, kuris šioje pasaulietiškoje šalyje nesigėdija kalbėti apie savo tikėjimą. Skotas Morisonas (Scott Morrison) ministru pirmininku tapo rugpjūčio 24 d. – centro dešinioji Liberalų partija jį išrinko savo lyderiu vietoje atsistatydinusio buvusio ministro pirmininko Malkolmo Ternbulo (Malcolm Turnbull). Morisonas yra Sidnėjuje įsikūrusios sekmininkų bendruomenės „Horizonto bažnyčia“ narys, kurioje tarnauja kartu su savo šeima, ir pirmasis šalyje tokio aukšto rango politikas sekmininkas. 

Nacionalinio Australijos universiteto profesorius Hjugas Vaitas (Hugh White) sakė, kad socialiniu požiūriu S. Morisonas yra konservatorius, nors dar reikia pažiūrėti, kaip jam seksis vadovauti šaliai: „Neaišku, ar S. Morisonas nuspręs padaryti savo tikėjimą politinės tapatybės dalimi ir kokiu mastu, – sakė prof. Vaitas. – Šiuo metu, atrodo, jis pernelyg to nepabrėžia.“

S. Morisonas nepritaria tos pačios lyties asmenų santuokoms, nors balsuojant dėl jų įteisinimo susilaikė. Liberalai pažadėjo balsuoti dėl šio klausimo, jeigu visuomenė parems per paštu atliekamą apklausą. Apklausus 12,7 mln. žmonių, paaiškėjo, kad tokioms santuokoms pritaria 61,6 proc. apklaustųjų, taigi įstatymas buvo priimtas.

Kai S. Morisonas 2008 m. buvo išrinktas Australijos atstovų rūmų nariu, jis kalbėjo apie savo tikėjimą: „Mano asmeninis tikėjimas Jėzumi Kristumi nesusijęs su politika. Kaip sakė Linkolnas, mūsų uždavinys nėra teigti, kad Dievas yra mūsų pusėje, tačiau nuoširdžiai melstis, kad būtume Jo pusėje. Mano nuomone, tikėjimas yra asmeniškas, tačiau jo pasekmės – viešos, nes asmeninė ir socialinė atsakomybė yra krikščioniškosios žinios pagrindas.“

Tada Morisonas pabrėžė, kad tapo „madinga“ klijuoti krikščionims ekstremalų etiketes ir tvirtinti, jog „toks tikėjimas neturi vietos šios šalies politinėse diskusijose.“ Politikas taip pat teigė, kad krikščioniškas tikėjimas turi įtakos jo politiniams įsitikinimams:  „Šiandien tiems iš mūsų, kurie nori sekti Viljamo Vilberforso (William Wilberforce) arba Desmondo Tutu pavyzdžiu, tikrai nelengva. Šie lyderiai laikėsi amžinųjų krikščioniškojo tikėjimo tiesų ir principų. Jie pakeitė savo tautas ir, iš tiesų, pakeitė pasaulį. Svarbiausia, kad laikydamiesi savo tikėjimo įsitikinimų, jie sukūrė ir įtvirtino mūsų liberaliosios demokratijos principus, kuriais remiantis buvo sukurta ir mūsų valstybė.“

Politikas tvirtino, kad Australija nėra pasaulietinė, o greičiau „laisva šalis“: „Tai šalis, kurioje turite laisvę laikytis bet kokios įsitikinimų sistemos. Sekuliarumas – tik viena iš jų. Mūsų visuomenėje jis nėra pranašesnis už kokią nors kitą įsitikinimų sistemą. Kaip sakė JAV senatorius Džo Liebermanas (Joe Lieberman), Konstitucija garantuoja religijos laisvę, o ne laisvę nuo religijos. Tikiu, kad tą patį galima pasakyti ir apie mūsų šalį.“

Christian Headlines

Bendrinti: