Titulinis / Pastoriaus žodis / Evangelija

Pasiuntiniai

Pirmojo amžiaus vidurys. Romos imperija. Kiekviename didesniame imperijos mieste stovėjo kelios įvairiems dievams skirtos šventyklos – puošnūs pastatai, pagrindiniai miestų architektūriniai akcentai. Gyvenusieji tuo laiku, turėjo savo religines pažiūras, garbino vienus ar kitus dievus. (Skaityti daugiau...)

Nesigėdiju

Kodėl apaštalas Paulius laiške Romos tikintiesiems rašė – „Aš nesigėdiju Evangelijos?“ Negi žinia apie Kristaus mirtį ant kryžiaus bei prisikėlimą galėjo būti gėdinga?
Tiesą sakant, ano laiko Romos imperijos gyventojams tai buvo absurdiška žinia. Nukryžiuojami buvo tik paties žemiausio visuomenės sluoksnio žmonės. Mirtis ant kryžiaus – labiausiai žeminanti bausmė. (Skaityti daugiau...)

Ką rinktis?

Kiekvienam žmogui, taip pat ir mums, gyvenant tenka rinktis, ir nuo to, kaip pasirenkame, priklauso būsimas mūsų gyvenimas. (Skaityti daugiau...)

Perspėjimas

Ar šiandien mums ką nors kalba istorija apie tvaną ir Nojaus pastatytą laivą? Galime ją vertinti, kaip tik norime, tačiau iš tolimos praeities skamba perspėjimas ir pranašiška žinia. (Skaityti daugiau...)

Svarbiausias klausimas

Kas yra Jėzus iš Nazareto?
Šį klausimą jis pats uždavė savo artimiausiems pasekėjams. Tik ne iš karto taip tiesiai. Iš pradžių Jėzus paklausė, ką žmonės apie jį kalba.
Pasirodo, buvo daug įvairių nuomonių. (Skaityti daugiau...)

Laisvės siekis

Laisvės siekis įgimtas kiekvienam žmogui. Jis gali būti ilgą laiką užspaustas, bet galiausiai vis tiek išsiverš.
Kažkada, pačioje žmonijos istorijos pradžioje, pasinaudojant šiuo siekiu buvo apgauti mūsų protėviai. Jiems žadėjo didesnę laisvę, o įviliojo į vergiją, iš kurios nė vienas žmogus pats nebegali pabėgti. Baisiausia šioje vergijoje yra tai, jog atrodo, kad tereikia truputį daugiau pasistengti, dar šiek tiek pasistiebti, ir būsime laisvi. (Skaityti daugiau...)

Kaip atrodo šviesa?

Keistas klausimas, nebent jį keltų žmogus, niekada nematęs šviesos – nuo gimimo aklas arba gyvenantis erdvėse, kurių šviesa niekada nepasiekė.
Esame pasaulyje, kuriame šviečia saulė, jos šviesą atspindi mėnulis, spindi žvaigždės, padangę nušviečia žaibai, šiaurės pašvaistės, yra daugybė žmogaus sukurtų šviesą skleidžiančių įrenginių. Dauguma iš mūsų kasdien matome šviesą ir žinome, kaip ji atrodo.
(Skaityti daugiau...)

Druska

Jėzus iš Nazareto kalbėjo savo pasekėjams: Jūs esate žemės druska. Jei druska netenka savo sūrumo, kuo gi ją reikėtų pasūdyti? Ji niekam netinka, ir belieka ją išberti žmonėms sumindžioti (Evangelijos pagal Matą 5 skyriaus 13 eilutė).
Ką tuomet reiškė toks palyginimas ir kaip jį turėtume suprasti šiandien? (Skaityti daugiau...)

Vienijanti jėga

Kaip tai vyko iš tikrųjų, labai sunku įsivaizduoti bei pasakyti, tačiau iš amžių glūdumos mus pasiekęs trumpas pasakojimas sako, jog anais senais laikais žmonės susivienijo ir pasiryžo pastatyti dangų siekiantį bokštą, norėdami išgarsinti savo vardą. (Skaityti daugiau...)

Brangiausia laisvė

Jaunas vyras kalbėdamas stebino savo klausytojus, net tuos tvarkos saugotojus, kurie atėjo jo suimti. Kai tvarkos sargai sugrįžo pas juos pasiuntusius valdžios atstovus neįvykdę jų nurodymo, viskas, ką jie galėjo pasakyti savo pateisinimui, buvo nuostabos pilni žodžiai: „Joks žmogus niekada taip nėra kalbėjęs.“ (Skaityti daugiau...)