Paaugliai ir okultizmas: „nekalta“ grėsmė

Vienos reikšmingiausių krikščioniškų sociologinių tyrimų agentūrų Barna Group atliktos studijos duomenimis trys iš dešimties paauglių yra žaidę su Ouija būrimo lenta, „skaitę" iš rankos, o aštuoni iš dešimties skaito horoskopus.

Gal būt šie skaičiai nenustebino, o šie užsiėmimai gali atrodyti esą „nekalti žaidimai", tačiau po tarsi nepavojinga išore slepiasi ypač galingas ir pavojingas pasaulis, kurį Šventasis Raštas vadina „tamsos jėgomis".

Kaip pavyzdį galima paminėti Ouija būrimo lentą su kuria jaunuoliai žaidžia dešimtmečiais. Šią lentą sukūrė Broliai Parkeriai (garsi JAV firma žaislų gamintoja, įkurta XIX a.), lentoje išdėstyti raidės, skaičiai bei žymeklis, kurie esą gali antgamtiniu būdu atsakyti į žaidėjų klausimus. Netgi gamintojai neteikia paaiškinimų, kokiu būdu juda žymeklis - tikima, kad žaidimo metu jį veikia žmogaus nevaldomos dvasinės jėgos.

Kitas „tamsus" laisvalaikio praleidimo būdas - domėjimasis horoskopais. Minėto tyrimo duomenimis apie 29 procentai krikščionių paauglių minėjo skaitę horoskopus, tačiau sakė nematą tame nieko blogo. Aštuoniolika procentų tvirtino skaitę, tačiau nemaną, kad horoskopai iš tiesų nusako ateitį. Dar aštuoni procentai prisipažino skaitę ir jautę kaltę dėl to.
Horoskopai, panašiai kaip Ouija būrimo lenta, gali kelti pavojų - taip gali tapti pirmuoju žingsniu į priešišką okultizmo pasaulį. Barbara Gardner, krikščionė moteris, žurnalui Today's Christian Woman (žurnalo Christianity Today priedas) pasakojo, jog skaitydama horoskopus pasijusdavo tarsi astraliniame kūne (išėjusi iš savo kūno), jausdavosi pajėgi skaityti iš rankos bei spėti ateitį. Ji įsitikinusi, kad būtent įsitraukimas į okultinę veiklą sugriovė dvi jos santuokas.

„Nekaltų" pramogų sąrašą galima tęsti tarsi nieko bendro su tamsos jėgomis neturinčiais jogos pratimais - kurie iš tiesų yra  žingsnis į Rytų misticizmą - ar kompiuteriniais žaidimais demoniškomis temomis, o baigti - atvirai pavojingais dalykais, tokiais kaip bendravimas su dvasiomis. Be to, populiarūs filmai, televizijos laidos, knygos menkina okultizmą, nevertina jo rimtai. Nenuostabu, kad vaikams geriausiu atveju dvasinis pasaulis neatrodo pavojingas, o blogiausiu atveju - pavojingai patrauklus.

Barna Group atstovas pasakojo: „Paaugliai vertina antgamtinius dalykus taip pat, kaip ir kitus savo gyvenimo aspektus. Jie ima bei naudoja antgamtines patirtis ir galimybes iš įvairių šaltinių. Be to, jie trokšta atrasti, kas iš tikrųjų veikia, ir kas, jų nuomone, yra teisinga."

Barna Group pranešime taip pat pažymima, kad paaugliai, kurie jautėsi nekontroliuoją savo gyvenimo, yra viena pažeidžiamiausių grupių okultizmo požiūriu. Tačiau užuot tapę savo gyvenimo šeimininkais, jie perduoda kontrolę jėgoms, kur kas siaubingesnėms nei patys pajėgia įsivaizduoti.

Ouija būrimo lenta, būrimas iš delno ar horoskopai toli gražu nėra nekalti - tai tiesus kelias į Šėtono pasaulį, visiškai priešingas Dievo įsakymams.

Štai Izaijo 8, 19 skaitome: „Jie jums sako: „Klauskite mirusiųjų dvasių iššaukėjus ir būrėjus, kurie jums murma ir šnibžda". Argi tauta neturėtų klausti savo Dievo? Argi reikia klausti mirusiųjų gyvųjų reikalais?" O iš tiesų norintiems sužinoti, ką Dievas mano apie ateities spėjikus bei mirusiųjų iššaukėjus, verta skaityti Pakartoto Įstatymo 18 skyrių.

Tėvai turėtų susirūpinti, jei jų vaikai ima domėtis okultizmu. Kalbėti su jais apie tai. Ir nuolat, nuolat, nuolat kreipti dėmesį į tikrosios jėgos bei meilės šaltinį, kuris niekad neatstums - mūsų visų Viešpatį Jėzų Kristų.

Parengė Dalia Janušaitienė pagal http://www.breakpoint.org/  

Bendrinti: