Titulinis / Header menu / Archyvas / Ankstesni Ganytojo numeriai / Laikraščio archyvas / Dvasingumas

Dvasios vargšai

Su Naujuoju Testamentu susipažinau maždaug prieš 20 metų. Buvo vasaros savaitgalis ir, kaip įprasta, mūsų giminė jį leido kaime.

Tikrojo veido beieškant

Giesmių giesmėje skamba švelnus, pavasariu dvelkiantis Mylinčiojo raginimas mylimajai parodyti savo veidą: Figmedžio pumpurai sprogsta, vynuogynai žydi ir kvepia. Kelkis, mano mylimoji, mano gražuole, ateik!

Mano balandėle, gyvenanti uolų plyšiuose, parodyk savo veidą! Leisk išgirsti tavo balsą, nes tavo balsas gražus ir veidas žavus (Gg 2, 13-14).

Dešimties mergelių puota, arba apie skaistybę

Metodijus Olimpietis yra priskiriamas prie III a. krikščionių bažnyčios mokytojų. Apie šio asmens, laikomo buvus vyskupu ir kankiniu, gyvenimą ir veiklą žinių likę labai nedaug, ir tos pačios prieštaringos.

Garbinimo kalba

Norėčiau vis labiau įsisąmoninti savo tikėjimą, Dievo slėpinį. Klausiu savęs: kodėl aš tikiu ir kaip pasireiškia mano tikėjimas? Kaip suprantu Dievą ir Jo skelbiamą Gerąją Naujieną?

Tėve mūsų, kuris esi danguje

Kai mokiniai paprašė Jėzaus pamokyti juos melstis, jis davė jiems maldos „Tėve mūsų" pavyzdį. Tad šioje maldoje, tikėtina, yra maldos bei maldingumo pagrindai - tai, ką Viešpats laikė svarbiausia apreikšti savo mokytiniams.

Paprastumo pratybos

Paprastumas - tai laisvė. Dviveidystė - vergystė. Paprastumas neša džiaugsmą ir pusiausvyrą, dviveidystė - susirūpinimą ir baimę. Mokytojo knygos autorius yra pastebėjęs, kad „Dievas sukūrė paprastą žmogų; žmogus problemų prisikūrė pats" (Mok 7, 29).

Širdies auklėjimas

Bėgant metams (ir tai priklauso ne nuo senatvės, o daugiau nuo išvargimo, kūno ir dvasios išsekimo), kai kurie dalykai mums tampa ypač sunkūs. Vienas iš sunkiausių - tai akis į akį susitikti su savo praeitimi - ir neišsigąsti.

Apie tikrąją nuolankumo prasmę

Kalbėti apie nusižeminimą visada sunku, nes tas, kuris niekada nebuvo nusižeminęs, iš tikrųjų nežino, kas tai yra. Bet vis dėlto galima nurodyti tam tikrą kryptį.

Širdimi, lūpomis ir rankomis

Dėkojimas - gyvenimo būdas

Dėkingumo jausmas gali užplūsti visą tautą. Tai mes, vokiečiai, patyrėm prieš 19 metų, kai šimtai tūkstančių puolė vienas kitam į glėbį, verkė, šoko, šventė ir miniomis plūdo į pamaldas.

Be vietos ir atminties

Kiekvienas žmogus bent kartą gyvenime yra uždavęs sau tokius klausimus: „Kur norėčiau būti? Kur norėčiau dirbti ir gyventi?