Lietuvos evangelinių bažnyčių bendrijos vadovas ir Kauno bažnyčios pastorius


Gabrielius Lukošius

Lietuvos evangelinių bažnyčių bendrijos vadovas ir Kauno evangelinės bažnyčios pastorius

Tel. +370 37 390790
gabrielius@evangelija.lt
Gabrielius Lukošius gimė 1956 m. lapkričio 8 d. Vilniaus mieste. Tėvas buvo režisierius, aktorius, dailininkas, dėstytojas, mama - lietuvių kalbos mokytoja.

1963 - 64 metais mokėsi 7-oje vidurinėje mokykloje, 1964-1974 metais - 21-oje vidurinėje mokykloje. 1968-72 mokėsi Vilniaus vaikų dailės mokykloje. 1974 metais įstojo į Vilniaus Dailės institutą, tapybos katedrą ir 1980 metais baigė studijas, įgydamas teatro dailininko specialybę.

Gabrielius namuose buvo auklėjamas ateistiškai. Iki dvidešimties metų tokia pasaulėžiūra jam atrodė priimtina. Tačiau trečiaisiais studijų metais jis pradėjo domėtis įvairiais parapsichologiniais reiškiniais, ir penkerių metų bėgyje įsitraukė į kai kurias okultines praktikas. Kaip pasekmę 1983 metais išgyveno pusę metų trukusią gilią depresiją. Laisvę nuo gilios nevilties baigiantis 83-iesiems metams atrado krikščionybėje. Būtent tikėjimas Kristumi sugrąžino viltį ir jėgas gyventi.

1985 metų vasarą, jau būdamas krikščioniu prisijungė prie sovietinės valdžios persekiojamos rusakalbių sekmininkų bendruomenės, kurioje sutiko paprastus, nuoširdžiai Šventuoju Raštu tikinčius žmones, įskiepijusius jam gilią meilę Dievo žodžiui. Visą laiką nuo įtikėjimo pradžios Gabrielius juto stiprų norą tarnauti Dievui. Jis aktyviai dalinosi išgyventa Dievo realumo patirtimi su draugais. Kai kurie iš jų taip pat atsivėrė tikėjimui Kristumi. Atėjęs į sekmininkų bendruomenę Gabrielius pradėjo, naudodamasis pagalbine literatūra, savarankiškai studijuoti Šventąjį Raštą. Biblijos skaitymas ir studijavimas tapo jo kasdiene praktika.

1988 metais, suvokdamas tai kaip Dievo pašaukimą, tapo besikuriančios bažnyčios „Tikėjimo žodis" dalimi ir kartu su kitais bendruomenės nariais skelbė Evangeliją Vilniaus miesto gatvėse, pamokslavo bendruomenės susirinkimuose. 1989 metų pavasarį kartu su kitais pamokslaujančiais tikinčiaisiais iš Vilniaus ėmė reguliariai lankyti Kaune besirenkančią tikinčiųjų grupelę iš kurios išaugo Kauno bažnyčia „Tikėjimo žodis". Nuo 1989 metų rudens vadovavo tais metais įsikūrusiai Vilniaus „Tikėjimo žodžio" Biblijos mokyklai. Nuo 1990 metų tapo antruoju Vilniaus bažnyčios „Tikėjimo žodis" pastoriumi. 2000 metais Gabrielius tapo Kauno bažnyčios „Tikėjimo žodis" pastoriumi ir persikėlė gyventi į Kauną. Jis nuolatos rašo straipsnius dvasine tematika periodiniuose bažnyčios leidiniuose. Kartu su pastoriumi Giedriumi Saulyčiu 1997 metais išleido knygą „Viešpaties akivaizdoje". Išvertė ir 2001 metais atskira knyga išleido Šventojo Rašto dalį - karaliaus Saliamono patarles.

Vedęs, su žmona Rita turi sūnų Samuelį ir dvi dukteris -  Gabrielę  bei  Aistę - Luką.

Nuo 2013 m. rugpjūčio yra Lietuvos evangelinių bažnyčių bendrijos (anksčiau —  Tikėjimo žodžio bendrija) vadovas.

                                              

 
Bendrinti: